Özel Arama

Yüzme havuzu Etiketleri: , , , , , , , , , .

Konya Selçuk Üniversitesi Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu-ikonyum.com.tr

Konya’da İkonyum sportif yaşam merkezi bünyesindeki Selçuk Üniversitesi Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu Konya’lı yüzme severlerin hizmetinde. Sizlere bu yazımızda Konya yüzme havuzlarından Selçuk üniversitesi yüzme havuzu fiyatları, telefon numarası ve Konya yüzme havuzları hakkında bilgiler sunmak istiyoruz. İşte Konya Selçuk Üniversitesi Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu hakkında bilgiler.
konya selcuk universitesi olimpik yuzme havuzu


Evet, yüzmenin faydalarını biliyoruz. Yüzmek vücuttaki tum kaslan çalıştırarak körelmelerini önler; Hem eğlenceli, hem serinletici hem de dinlendiricidir; Yüzmek kalbi güçlendirir; Vücudun sağlıklı ve dinç kalmasını sağlar; Dolaşımı düzenler. Varis gibi hastalıklara faydalıdır; Yüzmek stres ve gerilimi azaltır; Kilo kontrolü sağlar. 1 saat yüzmek yaklaşık 500 kalori harcatır; Vücudu aşırı zorlayarak egzersize bağlı ağrılar yapmaz. İşte Konya’da özellikle üniversite yakınında olanlar için bulunmaz bir spor tesisi İkonyum.

İkonyum’da yüzme havuzu yanında sauna, fitness, buhar odası gibi olanaklar da bulunmakta. Kamu personeli (ve tanıdıkları) ve öğrenciler için kampanya dahilindeki fiyatlar şunlar:

Öğrenciler için (Selçuk Üniversitesi, Mevlana Üniversitesi, vs.) yüzme havuzu üyeliği bir aylık 35 TL, 3 aylık 90 TL, 6 aylık 170 ve 8 +2 aylık 300 TL. Yüzme havuzuna öğrenci tek giriş 12 TL, kamu personeli tek giriş 15 TL. Eğer fitness, sauna, buhar odası gibi diğer spor olanaklarından yararlanmak isterseniz farklı ücretler ödemeniz gerekebilir.

Selçuk Üniversitesi Yüzme Havuzu Adresi, İletişim Bilgileri: Ardıçlı Mah. Yeni İstanbul Cd. Selçuk Üniversitesi, Alaeddin Keykubat Kampüsü No: 253 Selçuklu / KONYA,
Konya yüzme havuzu telefon numarası: 0 332 241 66 22 Fax: 0 332 241 33 44
Selçuk Üniversitesi Yüzme Havuzu Harita:
İlgili Aramalar:

konya yüzme havuzları fiyatları (87),konya yüzme havuzu fiyatları (67),konya kampüs yüzme havuzu (41),selçuk üniversitesi yüzme havuzu (28),konya kampüs havuz (27),ikonyum (27),selçuk üniversitesi havuz seansları (20),selçuk üniversitesi yüzme havuzu seansları (19),ikonyum yüzme havuzu (14),ıkonyum havuz (11)

Yüzme Havuzu Konusu: "Konya Selçuk Üniversitesi Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu-ikonyum.com.tr"
Yüzme Havuzu Kategorisi: Konya Yüzme Havuzları

Yüzme Havuzu-Ankara-İstanbul-İzmir… » Konya Yüzme Havuzları » Konya Selçuk Üniversitesi Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu-ikonyum.com.tr

74 Yorum: "Konya Selçuk Üniversitesi Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu-ikonyum.com.tr"


 1. hertamensa diyor ki:

  Kayseri Kadir has yüzme havuzunu gördükten sonra Selçuk Üniv. yüzme havuzuna bir miktar haksızlık ettiğimi anladım. Eleştirdiğim hususların çoğu doğru da olsa Kayserideki havuzla kıyaslayınca Selçuk Üniv. havuzu yüzülebilir olimpik havuz standartlarının epey üstünde kalıyor.

 2. nurgul diyor ki:

  Hertamensa’ya katılıyorum. Havuz yoneticilerinin dikkat etmesi gereken 3 şey vardır. 1) Soyunma kabini, Duş, Lavabo ve Havuz temizliği 2) Bu iş paradan çok sağlık ve memnuniyet sağlamak için yapılmalı. Konya gibi bir yerde bir elin 5 parmağı kadar havuz var zaten. 3) Havuz denetimi ve güvenliği özenle yapılmalı. Grupça gelenlere havuzun huzurunu bozmalarına engel olunmalıdır. Ve son olarak şunuda söylemek istiyorum bu havuza sürekli katılan akademisyenlerin olduğuda unutulmamalı, şehrimize ve bir üniversiteye yakışır şekilde kullanım sunulmalıdır. Teşekkurler

 3. emine diyor ki:

  merhabalar… biz ark. buraya gitmeye düşünüyoruz 1 gün için. Temiz mi ? fiyatları yazmıyor. ne kadar old. biliyor musunuz?

 4. esra diyor ki:

  Ya haftasonu pazar karışık seansına giden var mı çalışıyorum bu yüzden tek haftasonu vaktim var ortamı nasıl çocuk kursuda var diyor havuzda öğrenciler çok yer kaplıyormu Bi bayanın tek başına gidip karışıkta rahat edebilmesi muhtemel mi

 5. .. diyor ki:

  Ben bi kaç defa gittim ve havuzun bütn fonksiyonlarından memnun kaldım bence gayet güzel bunu beğenmeyen kendi havuzunu yapsın onda yüzsün. Konyadaki diğer havuzlarıda denedim ama bu havuza gitmek isteyen gerçekten rahatlıkla tercih edebilir

 6. Ahmet diyor ki:

  Dışardan öğrenci üyeliklerinde fiyat aynı mı ?

 7. ikonyumhaaaaa diyor ki:

  buraya ikonyum denmesı ne kadar manıdardır arkadaslar.KONYA İsa’dan önce 47-50 ve 53 yıllarında Hıristiyan azizlerinden St. Paul burayı ziyaret etti ve şehir önemli bir dinsel merkez olarak gelişti. Bu nedenle Hıristiyanlar ona, “İsa’nın tasviri” anlamına gelen “ikonyum” adını verdiler. Abbasiler burayı alınca “Kuniye’ye” çevirdiler. Türkler bu ismi Konya olarak değiştirdi.

 8. hert diyor ki:

  Çok kalabalık, çok pis, geçende biri boğuluyordu, yüzerken üstünüze atlarlar, apaçiland.

  1. 321 diyor ki:

   ne alaka çok güzel ve temiz bir yer

   1. hertamensa diyor ki:

    çok alaka efendim, siz yüzmeye gelmemiş veya hiç başka havuz görmemişsinizdir. ankaradaki üniversite havuzlarını görünüz sonra bu havuzu övünüz, muhtemelen orada çalışmaktasınız, objektif görüş sunmaya çalışıyoruz, özetle okuyunuz: boneler soyunma odasında sıkılıyor, terlik yerine galoş veya hiç giyilmiyor çıplak ayakla tuvalet duş sonra havuz yapılıyor, duşlardan biri hep bozuk, duş kapıları içeri açılıyor çıkarken fayanslara sürünerek çıkılıyor, her yer çamur ve pislik, duşlarda küfür ve bağrış çağrış sıra tanımazlık yaygın, seans bitmeden 15 dakika önce millet kovulmaya başlanıyor, ışıklar söndürülüyor, toplam sekiz duş var, tuvalet sifonları bozuk, tuvalet kağıdı sabun vs yok, cankurtaranlar muhabbette ve kimseyi uyarmıyor, kurallar duvarlarda okuyan dinleyen yok orman kanunu var, kulvarlar insanların bacak arasına alıp oturması için kullanılıyor, kulvarlar sürekli sağ sol sallandığı için yüzenlerin parmaklarını kesiyor, sağdan yüzmeyen suda mayın gibi gezenler yüzenlere kafa atıyor uyaranları fırçalıyor, elli metre bitiminde üstünüze atlayıp altınızdan geçerler, cankurtaran adlı üniversite talebeleri seyrediyor tanıdıklarıyla sohbetteler veya ceptelleriyle oyunda zaten korkudan kimseye kurall tanımasalarda birşey dedikleri yok, havuz içinde bilinmeyen yüzen cisimler yaygın, duşlarda sürekli bir koku mevcut, havuza duş almadan giren çok genelde biz evde aldık ortaaağım diyorlar cankurtarana oncağızlarda birşey diyemiyor ekmek parası, şort değil pantalon benzeri şeyle yüzenler bol, kulvar başlangıçları sürekli atlama denemeleri yapanlarla dolu yüzmeye çalışanların kafasına atlayanlar mevcut (bizzat dört defa yaşanmıştır, uyarıldığında korkulmuştur), maalesef serinleyip coşmak için gelenler nedeniyle yüzülememektedir, seanslar nedense erkek bayan diye ayrıldığı için bazı seanslarda özellikle 5-7 seansında içeri girmek dahi kalabalıktan mümkün olmamaktadır aşırı yoğunluk vardır, ramazan ayında havuz kapanır gece 12 de yüzmeye açılır, işletme maksimum müşteri arzusuyla hiçbirşeyi görmemektedir, üniversite yönetimi burayı üniversite kalitesine getirmelidir, havuz konya halkının serinleme merkezi olmuştur, üniversitelilerin ve sporseverlerin yüzme çalışmaları için yeni bir olimpik havuza ihtiyacı vardır, maalesef konyadaki tek olimpik havuz olduğu için mecburen gidilmektedir işletenlerde bunun bilincinde kiraladıkları havuzu kullanmaktadırlar, umarız selçuk üniversitesine ve konya’ya layık bir hale getirilir..

   2. hertamensa diyor ki:

    ilave olarak; sürekli yüzenlere ayrı kulvar ayrılmalı taklacılar ve kulvar üstünde yatanlar iki kulvara toplanmalı, 0630-0730 seansı çok iyi olur, tüm hafta için 1730-1930 seansları karışık olmalı, havuzun fiyatı arttırılmalı yüzmek isteyenler ayırt edilmeli, yüzme kursları ve antremanlar az yoğun saatlere alınmalı, duş ve tuvaletler elden geçirilmeli, üç kulvar birleştirildiği için verimli kullanılmayan bölüme kulvar açılmalı, yüzme bilmeyenler küçük havuza aktarılmalı, havuza kamera koyulmalı her an bir kaza yaşanabilir ak kara belli olsun, havuzda maç keyfi, ramazanda kapalıyız (burası lokanta mıdır) gibi uygulamalara son verilmeli, tekrar üniversite işletmeli….

   3. hertamensa diyor ki:

    önceki yorumumda boneler demişim, şortlar soyunma odasında sıkılıyor olmalıydı..Cevabınız